Dzień Edukacji Narodowej w ZSOiZ

w trzech odsłonach

 

16.10.2017 r. – miała miejsce Uroczystość Szkolna, w której uczestniczyli Wicestarosta Powiatu Lwóweckiego Zbigniew Grześków, Burmistrz Miasta i Gminy Gryfów Śląski Ogierd Poniźnik, Postarszy Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Lubaniu Ryszard Makowiecki, kierownik Anna Wojnarska, Nadleśniczy Nadleśnictwa Świeradów Zdrój Lubomir Leszczyński, Komendant Komisariatu w Gryfowie Śląskim Wojciech Czafurski. Podczas spotkania  Dyrektor Małgorzata Wiśniewska podziękowała wszystkim za współpracę ze Szkołą oraz wręczyła nauczycielom nagrody za ich zaangażowanie w pracę na rzecz Szkoły.

17.10.2017 r. – uroczyste spotkanie Dyrektora Szkoły z Wychowawcami i Radą Rodziców. W czasie spotkania wybrano Zarząd Rady Rodziców w skład, którego weszły Monika Miś – przewodnicząca Bogumiła Kamińska – zastępca Katarzyna Jezierska – skarbnik Aldona Pawłowska – członek Zarządu W trakcie posiedzenia omówiono dokumentację szkół, osiągnięcia uczniów, rodzaj zajęć pozalekcyjnych i uroczystości szkolnych.    Dużo uwagi poświęcono również wyposażeniu pracowni i kierunkom rozwoju Szkoły.    W końcowej części Dyrektor Małgorzata Wiśniewska życzyła rodzicom z okazji Dnia Edukacji Narodowej znakomitego porozumienia z dziećmi, cierpliwości  w kontaktach z nimi oraz satysfakcji z osiąganych przez nich sukcesów.

20.10.2017r. –  Dzień Patrona – Jana Pawła II. Tę ważną dla społeczności szkolnej Uroczystość podkreśliliśmy, jak co roku, Ślubowaniem klas I Liceum Ogólnokształcącego-klasa policyjno – humanistyczna, Technikum w zawodach: technik leśnik i technik informatyk oraz Branżowej szkoły I Stopnia. W intencji uczniów i pracowników Szkoły ks. Norbert Turczynowski – nasz katecheta, odprawił Mszę świętą, a ks. Krzysztof Żmigrodzki, również będący katechetą w naszej Szkole powiedział  kazanie. Po Mszy św. uczniowie klas I, w obecności Sztandaru Szkoły, na ręce pani Dyrektor Małgorzaty Wiśniewskiej, złożyli uroczyste ślubowanie. Na zakończenie uroczystości ks. Artur Kortys -ewangelizator, znany m.in. z Przystanku Jezus, wystąpił z bardzo poruszającym świadectwem, które zostało uwieńczone pantomimą w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku.

                                                                                                                      Jolanta Imiołek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here