Meteorolodzy przygotowują prognozy pogody na nadchodzące lato. Czy będzie upalne i suche, a może pogoda spłata nam figla jak w przypadku zimy? Co przewidują synoptycy z różnych stron świata? Sprawdźcie.

Choć przed nami wiosna synoptycy już opracowują modele prognoz pogody na lato 2020. Lato może być wyłącznie bardzo słoneczne, bardzo gorące, bardzo suche – czyli mordercze dla wielu z nas.

Synoptycy zapowiadają, że już w marcu możemy mieć upalną wiosnę – z temperaturami nawet do 27 st. Celsjusza. Globalna temperatura ma być o ponad 1,1° C powyżej średniej.

Lato w Polsce 2020 może nadejść już w połowie kwietnia.


Pogoda na czerwiec 2020
W czerwcu odnotujemy co najmniej 10 dni z temperaturami ponad 30 stopni Celsjusza. Do tego silne burze o niszczycielskich właściwościach i niewiele dni ze spokojnymi opadami deszczu. Spodziewać się możemy częstego tzw. oberwania chmur i strugi wody spadające z chmur wraz z gradem.

Pogoda na lipiec 2020
W tym roku większość lipcowych dni będzie rekordowo upalnych, a słupki rtęci w termometrach wzniosą się na same wyżyny – w granice ponad 40 st. C. Spodziewajmy się też wielu silnych burz, trąb powietrznych, nieomal tropikalnych cyklonów i wietrznych dni.


Pogoda na sierpień 2020
Sierpień będzie podobny do lipca z tym że burze trochę zelżeją. Ale susza zrobi swoje – nie będzie czym oddychać.
Jakie będzie lato zdaniem Krzysztofa Jackowskiego?
Jasnowidz z Człuchowa przewiduję, że lato 2020 będzie nieciekawe, pochmurne i deszczowe. Co prawda, będzie okraszone ładnymi, prawdziwie letnimi dniami, ale będzie tych dni mało.
To sprawi, że ogólnie będziemy z pogody 2020 roku niezadowoleni.
Z prognozy brytyjskiego Met Office wynika, że rok 2020 może dołączyć do pięciu najgorętszych lat od 2015 roku.

Prognozowane są także częste opady deszczu i burze. To może być dobra wiadomość dla rolników, którzy już obawiają się kolejnej suszy.
Pamiętajmy o tym, ze sprawdzalność prognozy pogody długoterminowej nie jest zbyt wysoka. Może pojawić się takie zjawisko pogodowe, które całkowicie odmieni aurę.

źródło: pomorska.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here