PROMOCJA SZTUK WALK…         W  bieżącym roku szkoleniowym trenerzy i instruktorzy KS Samuraj Lubań przeprowadzili na terenie Lubania i nie tylko szereg warsztatów, zajęć promujących sport dla wszystkich, ze szczególnym uwzględnieniem Karate, Boksu i Kick Boxingi. Treningi poprowadzono w ramach wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 4 w Lubaniu, w Szkole Podstawowej nr 2 w Lubaniu oraz w MDK w Lubaniu , w ramach Uniwersytetu III Wieku dla Lubańskich Seniorów oraz na Uniwersytecie w Kaliszu, w ramach międzynarodowych warsztatów technik interwencji i samoobrony dla studentów i służb mundurowych.  Zajęcia poprowadzili – sensei mgr Stanisław Urbańczyk – instruktor Karate i Kick Boxingu, sensei mgr Sławomira Bartniak – instruktor Karate i strzelectwa sportowego, sensei Robert Banach – instruktor Karate i Modern Combat, Kazimierz Rzeszuto – trener boksu, Patrycja Sobol – asystent instruktora, oraz główny szkoleniowiec samuraja – shihan mgr Jacek Jaworski – 5 Dan Karate, 7 Dan Modern Combat, trener I klasy Karate i innych dyscyplin sztuk walk.

 

Jak widać w sprawozdaniu zdjęciowym,  uczestnicy zajęć byli w pełni zaangażowani w treningi i  towarzyszył im dobry humor, a prowadzący w bezpieczny i ukierunkowany sposób przeprowadzili warsztaty wraz z pokazami, promując sport, zapoznając z podstawami samoobrony i technikami walk.

 

KS Samuraj Lubań stawia na zespół doświadczonej kadry trenerskiej, w większości posiadającej wykształcenie wyższe, mającą ogrom doświadczenia w pracy dydaktycznej oraz zawodniczej w poszczególnych dyscyplinach sztuk walk.

 

Warto w tym miejscu przypomnieć, iż na przełomie wielu lat szkolenia,  wychowankowie  samuraja wielokrotnie stawali na podium, zajmując czołowe miejsca w zawodach krajowych oraz międzynarodowych, o których można przeczytać na stronie klubowej, a było ich ponad 30-tu,  w tym sukcesy głównego szkoleniowca, który tworzył Karate w Lubaniu od podstaw, bo od od 1989 roku tj.  Jacka Jaworskiego, wielokrotnego finalistę Mistrzostw Polski w Karate różnych organizacji, w tym  Pucharze Polski,  Polish Open, Mistrzostwach międzynarodowych, w tym  Czech, trzykrotnego medalistę Mistrzostw Świata w Karate z Polski, Włoch i Francji,  czy też złotego i brązowego  medalistę z European Masters Games z Nicei z roku 2015.

 

Trenerzy samuraja serdecznie zapraszają na treningi Karate, Boksu i Kick Boxingu do KS Samuraj w Lubaniu, Świeradowie Zdroju i Nowogrodźcu. Więcej na www.samuraj-luban.pl

 

Szczególne podziękowania kierujemy Dyrekcji SP nr 4 i SP nr 2 oraz Domu Kultury w Lubaniu, jak też Kadrze Pedagogicznej tych szkół, ze szczególnym uwzględnieniem nauczycieli Wychowania Fizycznego za umożliwienie nam poprowadzenia zajęć. Dziękujemy za wspaniały materiał dokumentalny oraz zdjęciowy.

 

Wspierają Nas:

Gmina miejska Lubań, Gmina Świeradów Zdrój, Gmina Nowogrodziec,  Gmina Sulików, MSiT, Firma sportano.pl, Firma Sogaris, ZGIUK Lubań, Firma Krystian Góra Wszechsmak – Nowogrodziec, Stempel-Druk Andrzej Wrześniewski Lubań, IES Polska, Dan Sport Wrocław, Logotextil Adrian Kaniuch Lubań, serwis-maydai.pl  i inni.

Wsparcie Medialne:

e-luban, Ziemia Lubańska, Przegląd Lubański, Notatnik Świeradowski, 24swieradow.pl, Telewizja Świeradów-Zdrój

 

  1. „I nie jest to jedyny klub karate w Lubaniu, w którym warto trenować karate”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here