Dwaj sprawcy włamania do salki katechetycznej zatrzymani.

Włamanie do salki katechetycznej przy parafii w Gryfowie Śląskim ujawnili harcerze którzy spotkali się na zbiórce w sobotę rano. Sprawcy po wyłamaniu drzwi dostali się do środka skąd ukradli rzutnik oraz zestaw nagłaśniający służący właśnie harcerzom i ministrantom do spędzania wolnego czasu. Sprawcy byli na tyle bezczelni, że wyrwali aż kable zasilające elektronikę które były wtynkowane w ścianę. Jak się okazało, po przeglądnięciu pomieszczenia, złodzieje nie pogardzili także innymi rzeczami min. świeczkami i przyrządami przygotowanymi do wykonania przez harcerki stroików świątecznych, a nawet metalowym wieszakiem.

Na miejscu pojawili się policjanci z Komisariatu Policji z Gryfowa Śląskiego. Oględziny miejsca włamania i opis skradzionych rzeczy wskazywał na straty opiewające na kwotę ponad 3000 złotych.

Policjanci sprawdzili miejsca gdzie ewentualnie sprawcy mogliby takie rzeczy sprzedać oraz wytypowali trzy mieszkania do przeszukania. Jak się okazało już pierwsze przeszukanie przyniosło pozytywne rezultaty. W mieszkaniu 22 latka policjanci odnaleźli skradziony zestaw nagłaśniający oraz część rzeczy. W trakcie czynności ustalono i zatrzymano także drugiego ze sprawców 27 letniego także mieszkańca Gryfowa.

salka

Dwaj sprawcy włamania do salki katechetycznej zatrzymani.Włamanie do salki katechetycznej przy parafii w Gryfowie Śląskim ujawnili harcerze którzy spotkali się na zbiórce w sobotę rano. Sprawcy po wyłamaniu drzwi dostali się do środka skąd ukradli rzutnik oraz zestaw nagłaśniający służący właśnie harcerzom i ministrantom do spędzania wolnego czasu. Sprawcy byli na tyle bezczelni, że wyrwali aż kable zasilające elektronikę które były wtynkowane w ścianę. Jak się okazało, po przeglądnięciu pomieszczenia, złodzieje nie pogardzili także innymi rzeczami min. świeczkami i przyrządami przygotowanymi do wykonania przez harcerki stroików świątecznych, a nawet metalowym wieszakiem. Na miejscu pojawili się policjanci z Komisariatu Policji z Gryfowa Śląskiego. Oględziny miejsca włamania i opis skradzionych rzeczy wskazywał na straty opiewające na kwotę ponad 3000 złotych. Policjanci sprawdzili miejsca gdzie ewentualnie sprawcy mogliby takie rzeczy sprzedać oraz wytypowali trzy mieszkania do przeszukania. Jak się okazało już pierwsze przeszukanie przyniosło pozytywne rezultaty. W mieszkaniu 22 latka policjanci odnaleźli skradziony zestaw nagłaśniający oraz część rzeczy. W trakcie czynności ustalono i zatrzymano także drugiego ze sprawców 27 letniego także mieszkańca Gryfowa. Policjanci pracują w dalszym ciągu nad odzyskaniem reszty skradzionych rzeczy. Warto przy okazji przypomnieć, iż osobie która kupi kradzioną rzecz grozi odpowiedzialność prawna za przestępstwo paserstwa co obarczone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Dlatego apelujemy o zastanowienie i sprawdzenie przed zakupem rzeczy po bardzo atrakcyjnej cenie czy przypadkiem nie pochodzi z kradzieży.Obaj sprawcy zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Odpowiedzą przed Sądem Rejonowym w Lwówku Śląskim za włamanie, za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.©mk – Mateusz KrólakPolska PolicjaZwracamy się z prośbą do mieszkańców Gryfowa Śląskiego i okolic. W przypadku oferowania do zakupu rzutnika koloru białego z czarnym przodem marki BENQ W700, metalowego zdobionego wieszaka, świec zdobionych w dużej ilości oraz pistoletów do kleju marki Parkside (zakupione w sklepie Lidl) prosimy o natychmiastowy kontakt z Komendantem Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim kom. Wojciechem Czafurskim telefon 792 297 478 lub z oficerem prasowym asp.szt. Mateuszem Królakiem telefon 888 696 833 informację można także wysłać poprzez facebooka.tagi:Parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej w Gryfowie Śląskim24jgora.plTelewizja Świeradów-Zdrójeluban.pllwowecki.infoInfolwowek24Nowiny JeleniogórskieTelewizja Łużyce

Publié par Policja Lwówek Śląski sur mercredi 29 novembre 2017

Policjanci pracują w dalszym ciągu nad odzyskaniem reszty skradzionych rzeczy. Warto przy okazji przypomnieć, iż osobie która kupi kradzioną rzecz grozi odpowiedzialność prawna za przestępstwo paserstwa co obarczone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Dlatego apelujemy o zastanowienie i sprawdzenie przed zakupem rzeczy po bardzo atrakcyjnej cenie czy przypadkiem nie pochodzi z kradzieży.

Obaj sprawcy zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Odpowiedzą przed Sądem Rejonowym w Lwówku Śląskim za włamanie, za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

©mk – Mateusz Królak
Polska Policja

Zwracamy się z prośbą do mieszkańców Gryfowa Śląskiego i okolic. W przypadku oferowania do zakupu rzutnika koloru białego z czarnym przodem marki BENQ W700, metalowego zdobionego wieszaka, świec zdobionych w dużej ilości oraz pistoletów do kleju marki Parkside (zakupione w sklepie Lidl) prosimy o natychmiastowy kontakt z Komendantem Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim kom. Wojciechem Czafurskim telefon 792 297 478 lub z oficerem prasowym asp.szt. Mateuszem Królakiem telefon 888 696 833 informację można także wysłać poprzez facebooka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here