Policjanci w trosce o bezpieczeństwo na dolnośląskich drogach przeprowadzili w dniach 22 – 26 grudnia br. wzmożone działania prewencyjno-kontrolne. Akcja Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie. W ciągu trzech minionych dni na drogach województwa odnotowano łącznie 20 wypadków. Podczas działań policjanci zatrzymali 54 nietrzeźwych kierowców.

Funkcjonariusze przeprowadzili też łącznie 3517 różnego rodzaju interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 151 osób i 46 poszukiwanych.W ciągu trzech minionych dni dolnośląscy funkcjonariusze przeprowadzili na terenie województwa 3517 różnego rodzaju interwencji.

W wyniku prowadzonych działań policjanci zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 151 osób. W ich ręce wpadło też 46 poszukiwanych, z czego 3 to osoby nieletnie.Od piątku do niedzieli na dolnośląskich drogach odnotowano 20 wypadków, w których obrażeń doznało 25 osób.

Niestety jeden z nich okazał się tragiczny w skutkach. 22 grudnia br., około godz. 23.00 w powiecie średzkim kierująca toyotą wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wymusiła pierwszeństwo i zderzając się z kierującym audi poniosła śmierć na miejscu.

Mimo wielokrotnych apeli okazało się, że byli też inni, którzy po alkoholu zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów. Policjanci zatrzymali łącznie 54 nietrzeźwych kierowców.

  autor:http://www.24jgora.pl/artykul,21967

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here