W okresie sylwestrowo – noworocznym na terenie powiatu lwóweckiego policjanci 38 razy podejmowali interwencję. Większość interwencji dotyczyła kłótni domowych po spożyciu alkoholu, część dotyczyła osób pijanych leżących w rożnych miejscach oraz zakłócających spokój i porządek publiczny a także agresywnych. Zgłoszono jeden pożar w Radoniowie, jedno drobne uszkodzenia auta, uszkodzenie szyby w oknie mieszkania, kradzież paliwa ze stacji paliw.

W sylwestra policjanci przyjęli zawiadomienie o zaginięciu 24 letniego mężczyzny. Prowadzone działania poszukiwawcze przez gryfowskich policjantów doprowadziły do ustalenia miejsca gdzie przebywa mężczyzna. Przy pomocy policjantów z Kowar ustalono, iż zaginionemu nic nie grozi.

Zatrzymano 31 mężczyznę na włamaniu do garażu.

 

Zatrzymano także dwóch mężczyzn którzy w Nowy Rok wieczorem na jednej z klatek schodowych w kamienicy w Mirsku urządzili libację alkoholową, przy czym byli agresywni i wulgarni. Na zwróconą im przez mieszkańców uwagę zareagowali agresją uderzając jednego z mężczyzn. Na miejsce zostali wezwani policjanci. W trakcie interwencji także do policjantów mężczyźni kierowali wulgaryzmy oraz groźby pozbawienia życia. Sprawcy zostali skutecznie obezwładnieni i zatrzymani. 19 i 24 latkowie zostali przewiezieni do policyjnego aresztu do Zgorzelca. Za popełnione przestępstwa odpowiedzą teraz przed Sądem Rejonowym W Lwówku Śląskim.

Na drogach powiatu lwóweckiego było spokojnie, doszło do jednej drobnej kolizji. Pomimo wzmożonych kontroli nie zatrzymano ani jednego pijanego kierowcy.

W trakcie czynności służbowych policjanci wylegitymowali 114 osób.
Autor: asp. szt. Mateusz Królak, KPP Lwówek Śl.

 

lwowecki.info/pl/5996/60/c/policyjne-podsumowanie-okresu-sylwestrowo—noworocznego.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here