Po piątkowych wyjazdach Niemieckich kuracjuszy z Naszego miasta dzisiaj możemy zaobserwować pustki nie tylko w hotelach ale i na ulicach całego miasta.

Powodem do natychmiastowego opuszczenia Świeradowa-Zdroju przez niemieckich kuracjuszy jest wprowadzony obowiązkowej dla każdego wjeżdżającego do Niemiec z Polski kwarantannie, unieważnieniem kwarantanny jest jedynie posiadanie aktualnego badania ujemnego na obecność koronawirusa.

Czy pustki w mieście oznaczają kolejne problemy finansowe branży turystycznej a w Naszym przypadku niemal całego miasta?, czy obostrzenia wprowadzone przez Niemiecki rząd oznaczają też masowe zwolnienia z pracy mieszkańców Świeradowa-Zdroju i ościennych miejscowości?

Wiemy też, że obecnie są odwoływane rezerwacje na sezon Świąteczny i nie tylko – grozi to hotelarzom, biurom turystycznym, transportowi autobusowemu,TAXI, sklepom, barom, pubom problemy finansowe a dzisiejsze ogłoszenie przez Premiera Mateusza Morawieckiego pomoc dla branży gastronomicznej w pewien minimalny sposób może tylko na krótki czas pomóc utrzymać miejsca pracy – a co z pozostałymi branżami?

Czy Urząd Miasta udzieli pomocy przedsiębiorcom? – czekamy na Sesję Rady Miasta która odbędzie się już w najbliższy piątek (30 – października) o g. 14.00 i będzie transmitowana na żywo na kanale Uzdrowiska Świeradów-Zdrój – YouTube. Zapraszamy do oglądania transmisji.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here