Cztery osoby zatrzymane przez policjantów z Lwówka za liczne włamania. Jak się okazało grupa z okolic Złotoryi okradała okoliczne powiaty.

Policjanci Wydziału Kryminalnego na bieżąco prowadzą rozpoznanie pod kątem osób mogących dokonywać włamań na terenie powiatu lwóweckiego. W Komendzie Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim istnieje specjalny zespół policjantów który analizuje wszystkie informacje związane z tego typu przestępstwami. Sprawdzane są nawet drobne anonimowe informacje.

W trakcie analiz jednej z takich informacji i po jej sprawdzeniu policjanci wytypowali osoby które dokonały na terenie powiatu włamania. Po zebraniu wszystkich szczegółów zaplanowano zatrzymania, wcześnie rano policjanci z Lwówka Śląskiego zapukali do kilku mieszkań na terenie powiatu Złotoryjskiego. Zatrzymano 27 letniego mieszkańca Wilkowa, 24 letniego mieszkańca Uniejowic oraz 24 i 20 letnie mieszkanki Złotoryi.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty włamań do sklepów w Bystrzycy i Zbylutowie oraz usiłowania włamania do sklepu w Sobocie. Jak się okazało grupa ta dokonała także kilku innych włamań na terenie powiatu bolesławieckiego oraz złotoryjskiego. Obecnie trwają czynności procesowe, policjanci szczegółowo analizują wszystkie inne włamania które miały miejsca na terenie naszego powiatu do kilku lat wstecz porównując z charakterystyką działania zatrzymanych sprawców.

Sprawcy zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie, za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed Sądem Rejonowym w Lwówku Śląskim

Mimo zatrzymania sprawców włamań lwówecka policja apeluje do mieszkańców o ciągłe zabezpieczanie swojego mienia, zalecamy montaż alarmów i monitoringów, wzajemną sąsiedzką pomoc oraz natychmiastowe przekazywanie informacji na numer 112 w przypadku zauważenia niepojących sytuacji związanych z kradzieżami lub włamaniami. Informację można także przekazać bezpośrednio Naczelnikowi Wydziału Kryminalnego w Lwówku Śląskim tel. 606 851 808 lub Komendantowi Komisariatu w Gryfowie tel. 792 297 478; informację można także przekazać w formie wiadomości SMS.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here