Postanowił nie oddawać znalezionego portfela, teraz będzie odpowiadał za swój czyn przed sądem.

56 letni mieszkaniec Lwówka Śląskiego przywłaszczył sobie portfel z pieniędzmi i dokumentami. Został ustalony i zatrzymany przez policjantów. Jak się okazało szybko za przywłaszczone pieniądze kupił nowy telewizor.

Mieszkaniec Radłówki będąc w Lwówku Śląskim przez swoją nieuwagę zagubił przy jednym z supermarketów portfel. Gdy zorientował się, że utracił portfel natychmiast zaczął go szukać. Niestety bez pozytywnego rezultatu. W portfelu była spora kwota pieniędzy oraz wszystkie dokumenty pokrzywdzonego w tym karty bankomatowe.

Mężczyzna postanowił poprosić o pomoc lwówecką straż miejską aby przeglądnąć monitoring miejski. Strażnicy ustalili moment gdy mężczyzna zagubił portfel i chwilę gdy idący za nim mężczyzna podnosi go i natychmiast się oddala w przeciwnym kierunku. Z uwagi, iż pokrzywdzonemu nie udało się mimo wielu prób, ogłoszeń ustalić osoby która zabrała portfel postanowił zgłosić ten fakt na policję.

Należy pamiętać, iż takie zachowanie ma znamiona przestępstwa z art. 284 kodeksu karnego który mówi o przywłaszczeniu sobie cudzej rzeczy gdzie takie przestępstwo podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

Wizerunek osoby która zabrała portfel został przekazany funkcjonariuszom w służbie. W trakcie jednej ze wspólnych służb policjanta i strażnika miejskiego w Lwówku Śląskim funkcjonariusze zauważyli mężczyznę uwidocznionego na monitoringu. Mężczyzna na początku nie przyznawał się do zabrania portfela lecz potem potwierdził ten fakt ale nie chciał wskazać gdzie jest jego zawartość.

Sprawa została skierowana do policjantów wydziału dochodzeniowo-śledczego którzy udali się z zatrzymanym do mieszkania gdzie w trakcie przeszukania odzyskali tylko dokumenty oraz część pieniędzy. Uwagę policjantów jednak zwrócił stojący w pokoju nowy telewizor. Jak się okazało mężczyzna gdy podniósł portfel nie zamierzał go oddawać tylko udał się natychmiast do sklepu RTV gdzie zakupił nowy telewizor. Sprzęt został zabezpieczony, a sprawca odpowie za swoje postępowanie przed Sądem Rejonowym w Lwówku Śląskim.

Zdjęcie użytkownika Policja Lwówek Śląski.

mk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here