Pacjenci powinni unikać osobistych wizyt w poradni, – we wszystkich sprawach należy kontaktować się telefonicznie z rejestracją, – osoby wymagające konsultacji z lekarzem zostaną umówione na tele-poradę przez telefon podczas której lekarz zadecyduje o konieczności osobistej wizyty w poradni, – recepty należy zamawiać telefonicznie, – osoby które zamówiły recepty telefonicznie otrzymają kod umożliwiający ich realizację w aptece.

Godziny przyjęć:

Godziny przyjęć lekarzy od Poniedziałku do Piątku:

w godzinach 10.00-13.00 16.00 – 17.30

Przychodnia czynna codziennie od Poniedziałku do Piątku w godzinach: 08.00-18.00


Te ustalenia są wyłącznie dla pacjentów JO-MED

URZĄD MIASTA I JEDNOSTKI ORGANIZACYJNE:

W związku z zaistniałą sytuacją zwracamy się z apelem do mieszkańców:
Zalecamy, aby sprawy urzędowe załatwiać poprzez alternatywne drogi komunikacji tj.:
– poprzez ePUAP (Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej) – aby z niej skorzystać trzeba mieć Profil Zaufany. Założenie go zajmie chwilę każdemu, kto korzysta z bankowości elektronicznej.
– telefonicznie i drogą mailową i pocztową – numery telefonów do poszczególnych Pracowników i Referatów dostępne są na stronie: TUTAJ

Apelujemy o ograniczenie (w miarę możliwości) wizyt w urzędzie. Zachęcamy, aby osobiste wizyty w urzędzie, jeśli nie są to sprawy pilne, odłożyć na późniejszy czas.

Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, w przypadku zauważenia u siebie objawów takich jak gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem należy niezwłocznie telefonicznie zawiadomić Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną – tel. 696 476 751

Apelujemy o korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych źródeł informacji, to jest z serwisów instytucji publicznych, na stronach: www.gis.gov.p l , www.gov.pl/koronawirus  i dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii NFZ 800-190-590.

PLACÓWKI OŚWIATOWE I KULTURALNE:

Zajęcia w placówkach oświatowych zostały zawieszone do odwołania. Rodzice dzieci do 8 roku życia, mogą skorzystać z zasiłku opiekuńczego. W tym celu należy u swojego pracodawcy złożyć OŚWIADCZENIE O SPRAWOWANIU OPIEKI NAD DZIECKIEM W WIEKU DO 8 LAT W ZWIĄZKU Z ZAMKNIĘCIEM Z POWODU COVID-19, PRZEDSZKOLA LUB SZKOŁY.

Oświadczenie o zasiłek opiekuńczy z powodu sprawowania opieki nad dzieckiem pobrać można TUTAJ

Zamknięte są również, dla osób z zewnątrz instytucje kultury, w których pracownicy pracują: Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy „Stacja Kultury” w Świeradowie-Zdrój (tel. 75 7136 482) wraz z Czarcim Młynem (tel. 75 78 45 325) i CEE Izerska Łąka (tel. 75 61 71 442), Miejska Biblioteka Publiczna „IZERKA” (tel. 75 78 16 394) wraz z filią w Czerniawie-Zdroju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here