W niedzielę 5 grudnia po raz pierwszy w historii współzawodnictwa szkolnego na obiektach Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Lutyni odbył się Finał Dolnośląski Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiada w dyscyplinie sportowej Karate Olimpijskie. Organizatorem zawodów, w których uczestniczyło ponad 38 szkół z całego województwa dolnośląskiego, był Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk”, Wrocławski Klub Sportów Azjatyckich „Budokan” oraz Szkoła Podstawowa w Lutyni.


Miejski Zespół Szkół w Świeradowie- Zdroju reprezentował Hubert Urbańczyk – uczeń klasy 7A oraz Filip Daszko uczeń klasy 5A. Chłopcy są zawodnikami sekcji świeradowskiej Klubu Sportowego „Samuraj” z Lubania. Tajniki karate zgłębiają pod czujnym okiem trenera Stanisława Urbańczyka.
Zawody odbywały się w dwóch kategoriach sportowych: Kata – technika i Kumite- walka. Brązowe medale w obu kategoriach wywalczył Hubert Urbańczyk. Filip Daszko wygrał walkę w kumite.

W klasyfikacji drużynowej zawodów zespół naszej szkoły uplasował się na drugim miejscu w kategorii klas 7-8.

Gratulujemy zawodnikom sukcesu oraz sportowej postawy na zawodach. Trenerowi życzymy wielu zwycięstw na sportowych arenach.

Radosław Mularczyk

 

źródło: MZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here