Ostatni miesiąc kursów bezpłatnej komunikacji miejskiej ze Świeradowa-Zdroju do Szklarskie Poręby.

Burmistrz Świeradowa-Zdroju już w ubiegłym roku poinformował o planach zaniechania kursów między Szklarską Porębą a Świeradowem-Zdrój w weekendy tym samym kierując autobus bezpłatnej komunikacji w przeciwnym kierunku czyli do Mirska, są też plany aby Nasz auto bus kursował do Gryfowa Śląskiego, Giebułtowa Krobicy i Orłowic.

Na jednej z Sesji Rady Miasta i Gminy Mirsk  na która z swoimi pomysłami udał się Roland Marciniak wielu było zachwyconych pomysłem ale i pojawiły się spekulacje, że Świeradów-Zdrój chce podbierać dzieci do miejskiej podstawówki z Mirska. Burzliwa dyskusja, wiele argumentów, pytań itp. problemów padało na owej Sesji. Największym z problemów jakie Mirsk przedstawiał to koszt jakie ma ponieść Gmina tłumacząc, że ma wiele innych problemów związanych z utrzymaniem miasta jak np. szkolnictwo, drogi, wodociągi i wiele innych.

Pojawiło się pytanie związane z rewitalizacją kolei Gryfów Śląski – Mirsk – Świeradów-Zdrój – kto będzie chciał jeździć płatna koleją skoro darmowa będzie komunikacja miejska? – czy zatem odbudowa kolei ma sens?

Autobus bezpłatnej komunikacji Miejskiej będzie kursował zgodnie ze starym rozkładem do 28- czerwca.

O dalszych rozporządzeniach w tej sprawie będziemy Państwa informować na bieżąco.

 

red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here