To najczarniejszy scenariusz jaki możemy sobie wyobrazić - mówił o wprowadzeniu narodowej kwarantanny burmistrz Karpacza Radosław Jęcek.

Wczoraj (17 grudnia) Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział wprowadzenie od 28 grudnia narodowej kwarantanny. Oznacza to m.in. koniec podróży służbowych i zamknięcie hoteli, pensjonatów oraz miejsc noclegowych. Zamknięte zostaną również stoki narciarskie. Przedsiębiorcy z górskich kurortów do ostatnich chwil mieli nadzieję, że minister oszczędzi przynajmniej narciarzy. Tak się jednak nie stało i wielu z nich stanęło przed widmem bankructwa.

Rozczarowania taką decyzją rządu nie krył burmistrz Karpacza Radosław Jęcek.

Jeszcze dwa dni temu byliśmy święcie przekonani, że argumenty, które przedstawiamy w imieniu całej grupy samorządowców z południa Polski zostaną przyjęte – powiedział w Popołudniu TOK FM. o zamknięciu hoteli i stoków mówił wprost: “najczarniejszy scenariusz, jaki mogliśmy sobie wyobrazić”.

Burmistrz Karpacza podkreślił, że dla rodzin żyjących w Karpaczu zysk z okresu świąteczno-noworocznego i ferii zimowych stanowi ok. 70% rocznych przychodów. 

Dziś nas wycięli – powiedział ze smutkiem dla radia TOK FM. – Jedyne, co mogą nam teraz rządzący zaproponować, to rozdać sznury osobom, które będą przeżywać dramaty. Mówię szczerze, rozdajcie sznury, będzie prościej – dodał. 


24jgora.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here