Zdrowie, Mirsk Zgłosił pacjent którego podejrzewano koronawirusa - zdjęcie, fotografia

Do przychodni w Mirsku trafił pacjent z podejrzeniem infekcji wywołanej coronawirusem – COVID-19. To najprawdopodobniej pierwszy taki przypadek w naszym regionie!

Sytuacja na świecie nie pozostaje bez echa u nas. Szczególnie w mediach społecznościowych widać zaniepokojenie rozprzestrzeniającym się wirusem. Z dnia na dzień docierają do nas kolejne informacje o nowych przypadkach. Do wczoraj na świecie zarażonych koronawirusem potwierdzono ponad 80 tysięcy. Najwięcej w Chinach. To właśnie w Chinach, w mieście Wuhan w prowincji Hubei pod koniec 2019 roku został odkryty koronawirus 2019-nCov. Jak podają media źródłem zakażenia miał być targ ryb i owoców morza, a dokładnie sprzedawane tam dzikie zwierzęta.Reklama

Przez ostatnie miesiące wirus rozprzestrzenił się po świecie. W Europie najpoważniejsza sytuacja dotyczy Włoch. Przypadki zachorowań odnotowywane są także w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Skandynawii.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych. Prawdopodobnie dane te zawyżone, gdyż u wielu osób z lekkim przebiegiem zakażenia nie dokonano potwierdzenia laboratoryjnego. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe. – dowiadujemy się z rządowej informacji dla osób powracających z północnych Włoch, Chin, Korei Południowej, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu. Osoby powracające z tych krajów, które zaobserwowały u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem powinny bezzwłocznie powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

Stwierdzenie obecności wirusa w organizmie polega na przeprowadzeniu testów genetycznych z próbek materiału pobranego z górnych i dolnych dróg oddechowych. Badanie genetyczne trwa około doby, a w przypadku potwierdzenia obecności koronawirusa 2019-nCoV/COVID-19 test jest powtarzany.

W dniu wczorajszym do ośrodka zdrowia w Mirsku trafił pacjent, który jak wynika z informacji od czytelników wrócił z podróży po Azji. U pacjenta w pewnym momencie podejrzewano zarażenie koronawirusem. Informacje o pacjencie dziś nieśmiało potwierdzają pracownicy mirskiego ośrodka, którzy szybko dodają, iż zostały wdrożone procedury a podejrzenia się nie potwierdziły. Nie chcą wyjaśniać natomiast, jakie procedury.

źródło : http://lwowecki.info

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here