Nasza Telewizja Świeradów-Zdrój została zaproszona do udziału w konferencji prasowej.

W sobotę 1 sierpnia 2020 roku o godz. 7:40 z Hrádku nad Nisou wyruszy pierwszy autobus na nowej międzynarodowej linii autobusowej numer 691. Na trasie liczącej 66 km pięciokrotnie przekroczy granicę Czech, Niemiec i Polski.
Ambicją linii autobusowej przecinającej region Trójstyku CZ/DE/PL jest, by zajęła ona stałe miejsce obok popularnych transgranicznych połączeń kolejowych z kraju libereckiego do Szklarskiej Poręby, Zittau i Drezna.
Przed uruchomieniem połączeń, w czwartek 30.07.2020 roku odbędzie się przejazd promocyjny w przeciwnym kierunku, ze Świeradowa Zdroju do Zittau (spotkanie o godz. 10:00 przy gondoli na Stóg Izerski). Przed dworcem kolejowym w Zittau o godz. 14:30 odbędzie się oficjalna konferencja prasowa przy udziale przedstawicieli Landkreis Görlitz, Miasta Bogatynia, Miasta Świeradów Zdrój i Kraju Libereckiego, poświęcona wspólnemu uruchomieniu linii autobusowej 691 oraz drugiej linii autobusowej nr 831a Bogatynia – Porajów, która zostanie od 1 sierpnia 2020 roku przedłużona do Zittau.
„Cieszę się, że po ponad dziesięciu latach od rozszerzenia Strefy Schengen udało się porozumieć w sprawie uruchomienia tej atrakcyjnej linii turystycznej, która przyczyni się do dalszego zbliżania mieszkańców na terenie naszego Trójstyku”, wyjaśnia powody powstania nowej oferty Jan Sviták, Wicehetman Kraju Libereckiego.
Linia 691 miała zostać uruchomiona początkowo od 6 czerwca 2020 roku, ale z powodu zamknięcia granic w czasie sytuacji kryzysowej nie było pewne, czy linia w 2020 roku ruszy. „Decyzję w sprawie uruchomienia linii w tym roku podjęto dopiero pod koniec czerwca. Bardzo pomogło nam to, że uruchomienie linii będzie można sfinansować ze środków z projektu TRANS-BORDERS.“ dodaje Jan Sviták.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here