Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne podpalenia.

W wyniku pożarów spłonęło wiele nieużytków, zakrzaczeń, nasypów kolejowych oraz drewniany słup linii wysokiego napięcia, którego wartość szacowana jest na ok. 3 000 złotych. 46-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia.

Od początku 2020 roku, strażacy z powiatu lwóweckiego otrzymywali szereg zgłoszeń o pożarach. Duża ilość zgłoszeń dotyczyła gminy Gryfów Śląski oraz Lubomierz. Spłonęło wiele nieużytków, zakrzaczeń oraz nasypów kolejowych. Dodatkowo ofiarą podpalacza padł drewniany słup linii wysokiego napięcia, którego wartość wyceniona jest na ok 3000 zł.

Dzięki strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy zamontowali kamery oraz pracy operacyjnej gryfowskich policjantów udało się namierzyć mężczyznę, który mógł dokonywać podpaleń.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim zatrzymali 46- letniego mieszkańca Krzewia Wielkiego, któremu przedstawiono zarzut z art. 288 Kodeksu Karnego. Mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu, za który grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: st.post. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here