Pościg ulicami Mirska, sprawca zatrzymany przez policjantów.

W dniu dzisiejszym około godz. 9 policjanci ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim prowadzili działania pod kryptonimem „Trzeźwy poranek” na terenie Mirska.

W pewnym momencie policjanci zauważyli pojazd typu bus który postanowili skontrolować z uwagi na przewożenie pasażera w bagażniku wraz z towarem. Policjanci podali wyraźny sygnał do zatrzymania.

Kierowca widząc jednak policjantów i konieczność zatrzymania się rozpoczął ucieczkę. Z dużą prędkością kierujący kluczył po ulicach Mirska. W pewnym momencie doszło do niebezpiecznej sytuacji gdy znajdujący się w bagażniku pasażer wypadł na ulicę doznając jednocześnie obrażeń ciała.

Policjanci przerwali pościg udzielając mężczyźnie (57 letniemu mieszkańcowi Mroczkowic) który wypadł z auta pierwszej pomocy. Pościg zaś przejął drugi patrol. Chwilę po tym uciekający kierowca na ulicy Oś. Lniarskie nie zapanował nad pojazdem i uderzył w róg budynku gospodarczego.

Kierujący został natychmiast zatrzymany przez ściągających go policjantów. Jak się okazało mężczyzna – 39 letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego okazał się znany policji z działalności przestępczej, dalsze ustalenia wykazały, iż kierujący ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów do 2018 roku, jest poszukiwany listem gończym przez prokuraturę okręgową w Jeleniej Górze, dodatkowo pojazd nie posiada ubezpieczenia OC oraz ważnego przeglądu technicznego. Mężczyzna po zatrzymaniu został przewieziony na Komisariat Policji w Gryfowie Śl. gdzie policjanci wykonują z nim dalsze czynności procesowe.

Przypominamy także, iż nie zatrzymanie się do kontroli policyjnej i ucieczka oprócz stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym niesie ze sobą poważne konsekwencje karne

.

info policja Lwówek Śląski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here