Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie, zatrzymanemu przez policjantów, który podejrzewany jest o posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz przygotowanie i uprawę konopi. Funkcjonariusze zabezpieczyli 1753 rośliny w różnej fazie wzrostu, a także blisko 8 kg pociętych, zielonych roślin. Z zabezpieczonych roślin można uzyskać blisko 40 kg marihuany, a jej wartość czarnorynkowa to około 1,5 mln. złotych. Za swoje czyny mężczyzna odpowie teraz przed sądem. 
 

Policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego podejrzewanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz przygotowanie i uprawę ziela konopi.

Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie uzyskali informację, że najprawdopodobniej na terenie jednej z miejscowości powiatu jeleniogórskiego w 3 pomieszczeniach gospodarczych mężczyzna zorganizował uprawę ziela konopi. W wyniku sprawdzeń funkcjonariusze ujawnili i i zabezpieczyli 1753 krzewy konopi indyjskich znajdujących się w różnych fazach wzrostu oraz blisko 8 kg pociętych , zielonych roślin co potwierdziło prowadzenie nielegalnej uprawy. Plantacja znajdowała się w specjalnie przygotowanych do tego pomieszczeniach, wyposażonych w urządzenia między innymi sterującymi ogrzewaniem, oświetleniem, wentylacją, które potrzebne są do należytego wzrostu roślin. Z zabezpieczonych roślin można uzyskać blisko 40 kg marihuany, a jej wartość czarnorynkowa to około 1,5 mln złotych.

34-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

podinsp. Edyta Bagrowska

24jgora.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here