Jeleniogórscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Karkonoskiego Parku Narodowego, Straży Leśnej Nadleśnictwa Kowary, Szklarskiej Poręby, Jawora , Złotoryi, Lwówka Śląskiego, Kamiennej Góry systematycznie prowadzą działania skierowane przeciwko szalejącym quadami i motocyklami po lasach i górskich szlakach. Ujawnianie wykroczeń, a w konsekwencji wyeliminowanie tego zjawiska jest głównym celem zawiązanej współpracy.

Takie działania jeleniogórscy policjanci wspólnie z w/wymienionymi strażami prowadzą systematycznie. Ostatnio, takie działania prowadzone były od 1 do 5 czerwca br. w różnych miejscach powiatu jeleniogórskiego. Ich celem było zatrzymanie jeżdżących crossami i quadami po lasach i górskich szlakach. Motocykliści i osoby jeżdżące quadami poruszający się poza drogami wewnętrznymi, po terenie leśnym, dokonują istotnej szkody przyrodniczej. Z uwagi na nieuprawniony wjazd pojazdami silnikowym na tereny chronione oraz niszczenie zasobów przyrodniczych grozi mandat karny w wysokości od 500 zł do 1000 zł.

W ramach tych działań mundurowi mandatami ukarali 4 kierujących motocyklami crossowymi za nielegalny wjazd do lasu. 5 czerwca 2017 roku policjanci w Jeżowie Sudeckim zatrzymali do kontroli drogowej 7 kierujących motocyklami crossowymi, którzy poruszali się po drodze bez tablic rejestracyjnych. W trakcie kontroli okazało się, że 6 z nich to obywatele Niemiec, którzy za brak tablic rejestracyjnych zostali ukarani mandatami. Jeden kierujący , mieszkaniec gminy Jeżów Sudecki za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.

Policjanci zapowiadają jednak, że w kolejnych przypadkach zatrzymań takich osób będą kierować wnioski o ukaranie do Sądu.

Wspólne działania leśników i mundurowych mają nie tylko zapobiec niszczeniu przyrody, ale też sprawić, że spacerowicze będą czuli się bezpieczniej i nie będą narzekali na hałasy.

Autor: podinsp. Edyta Bagrowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here