Szanowni Państwo

Zachęcamy do promowania używania aplikacji Zello PTT Walkie – Takie.

Promowanie używania tej aplikacji szczególnie wśród kierowców podnosi znacząco bezpieczeństwo na drogach i pomaga kierowcom w trudnych chwilach w trakcie zatorów, utrudnień i innych zdarzeń na drodze.

Państwa udział w podniesieniu bezpieczeństwa na Polskich drogach będzie niezastąpiony.

Aplikacja jest całkowicie darmowa a grupa która moderuje kanały są to osoby które robią to w czynie społecznym i z zamiłowania.

Dlaczego Zello ?

Szukaliśmy rozwiązania które jest bezpieczne. Dużo jest grup na Facebooku, Twitterze  które piszą o utrudnieniach na drogach, aplikacji typu RSO i itp. które wysyłają komunikaty o utrudnieniach na drodze ale wszystkie wymagają czytania komunikatów często wyświetlanych małymi literkami, tak samo jeśli chodzi o przekazanie informacji przez kierowcę którą musi napisać.

Owszem jest CB Radio – ale kto go używa wie że kultura słowa tam jest daleka o przyzwoitości.

Przez przypadek oglądając audycję w telewizji CNN pojawiła się informacja o masowym wykorzystywaniu aplikacji Zello przez osoby poszkodowane huraganem Irma w USA. I tak po krótkich testach grupa społeczników postanowiła wdrożyć ten pomysł na gruncie polskim. Kanały są moderowane, osoby używające wulgaryzmów mają blokowaną przez moderatorów możliwość nadawania. Duży zasięg, prosta nie wymagająca odwrócenia uwagi kierowcy obsługa, duża konfigurowalność, ogólna dostępność, brak konieczności kupowania dodatkowe sprzętu i wiele innych pozytywnych cech sprawiło, że postanowiliśmy to rozwijać na gruncie polskim. Pomału tworzymy siec składającą się z nazwy miejscowości z  dodatkiem liczby 112. Najbardziej  aktywne obecnie kanały jelenia112, DLW112, wroclaw112 mają po 1400 użytkowników.

Zasada działania jest bardzo podobna do działania krótkofalówek, cb radia, gdy jedna osoba mówi natychmiast słyszą ją wszystkie osoby na kanale.

Jeszcze raz prosimy o pomoc w rozpropagowaniu tej inicjatywy. Korzystanie przez kierowców z tej aplikacji i Państwa nasłuch na kanałach przyczyni się także to szybkiego pozyskania informacji o wypadkach, zdarzeniach i utrudnieniach na drogach i może być wykorzystany w Państwa audycjach i reportażach.

Więcej informacji można uzyskać na stronach:

www.zello.pl

oraz https://www.facebook.com/zellopl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here