Podczas ostatniej Sesji Rady Miasta Świeradów-Zdrój radni wpisali do listy porządku obrad Sesji apel do ministra Gowina oraz premiera – co będzie zawierał?

Apel kierowany jest do do Prezesa Rady Ministrów, Pana Mateusza Morawieckiego i Wicepremiera, Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii, Pana Jarosława Gowina o ponowną analizę o przywrócenie branży turystycznej, gastronomicznej, hotelarskiej oraz wydłużenie ferii zimowych. W mediach coraz głośniej o propozycji nie tylko samorządowców aby ferie rozłożyć na 10 tygodniowy okres co pozwoli na rozłożenie natężenia ruchu turystycznego przybywających na stoku w Naszym mieście. Niestety w jednej z Telewizji publicznej minister Gowin stanowczo odmówił w dniu dzisiejszym, że takowy pomysł będzie drążony w życie.

Wiemy też, że podobne apele kieruje wiele innych samorządów w Polsce i oczywistym jest, że głównym celem jest ratowanie lokalnych branż w naszym przypadku turystyki którą w blisko 92% zatrudnia około 3 tyś pracowników, co za tym idzie? wznowienie takich branż jak: hotelarstwo, uzdrowiska, baseny,  biura turystyczne, przewozy turystyczne taksówkarskie, bary, restauracje czy puby, zakłady fryzjerskie, kosmetyczne oraz handel. Już teraz na ulicach naszego miasta widać pustki.

Czy takie apele odniosą sukces? – dowiemy się już nie długo.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here