whatsapp-video-2020-11-27-at-150217.mp4

 
 
Wspólne działania policjantów z Lubania i Leśnej oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego ze Zgorzelca doprowadziły do zabezpieczenia na terenie Świeradowa Zdrój kolejnych nielegalnych automatów do gier hazardowych.

Wczoraj wieczorem na terenie Świeradowa Zdrój przeprowadzone zostały wspólne działania policjantów oraz funkcjonariuszy z szóstego Referatu Celno-Skarbowego w Zgorzelcu, które skierowane były przeciwko osobom zajmującym się organizowaniem gier, niezgodnie z obowiązującą ustawą o grach hazardowych.

 

Z uwagi na zamknięte od wewnątrz drzwi funkcjonariusze Urzędu Celnego podjęli decyzję o siłowym wejściu do lokalu po uprzednim uzyskaniu od Prokuratora Rejonowego postanowienia o żądaniu wydania rzeczy i przeszukaniu. W pomieszczeniu tym znajdował się pracownik, który po wykonaniu wszystkich czynności w sprawie został zwolniony. Ujawnione 3 włączone nielegalne automaty do gier zostały zabezpieczone przez celników. Powyższe fakty zostały ustalone w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. W konsekwencji celnicy zabezpieczyli urządzenia o wartości ponad 300 tys. złotych.

Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat więzienia oraz grzywna w kwocie 100 tys. zł. od każdego automatu

eLuban pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here